
Vet ni? Jag har längtar till de här veckan sen i mars! Då bokade vi nämligen bord på Fäviken, en av världens bästa restauranger, och på torsdag är det äntligen dags. Som ni vet är jag en riktig matnörd och det här kommer utan tvekan bli årets höjdpunk. Men, nu till resten av veckan:
Måndag: jobb och uppstartsmöte för ett nytt projekt.
Tisdag; mer jobb och förhoppningsvis en spakväll
Onsdag: direkt efter jobbet kastar vi oss ivägg till Åre. Det finns två gånger jag älskar att inte ha körkort: när det ska köras långt på kvällen och när jag vill kunna dricka vin dagen innan en roadtrip. Eller prova vin på olika gårdar under en roadtrip.
Torsdag: årets höjdpunkt! Först en lugn dag i Åre, sen ett besök på Fäviken på kvällen! Hoppas på att hinna med lite vandring på dagen.
Fredag: tillbaka hem till Stockholm
Helg: julbak och andra förberedelser
Vad ska du göra i veckan?
Åh vilket härligt inlägg! Hoppas du får en superbra dag!
Vad roligt med lite vandring!! Skulle verkligen vilja till Norge och vandra någon gång 😀
Vilken rolig vecka du har framför dig! 😀 Kramis
Hoppas att du får det roligt i Åre 😀
Men åh mysigt med spakväll! Skulle vara roligt att se bilder därifrån 🙂 Kram!
Vilken rolig vecka att se fram emot! 😀
Jag ska både vara ledig och jobba i veckan, annars har jag inga andra planer! Men spontana saker är ju alltid roligt 😉
Kram
Rolig vecka Du har framför dig! 🙂
Kramar!
Men myyyyyyyys torsdagen låter då! Jag blir faktiskt lite avundsjuk!
Men vad härligt! 😍
Åh vad spännande, har hört om den restaurangen. DU får ta massa bilder på maten och dela med dig 😀
Men alltså guuuu vad mysigt med Åre! Blir inte alls lite avis nej 😉 Lova att ha det bäst <33